Elon Musk’tan Tesla Model 3 itirafı
Elon Musk’ın CEO’su ve kurucusu olduğu Tesla, ön siparişlerini aldığı Model 3’lerin pil modülü üretiminde sorunlar yaşadığını kabul etti. Ünlü girişimci şirketinin bu araçlar konusunda başarısız olduğunu itiraf etti.
Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv üreticisi Tesla, Model 3’ün pillerinin üretildiği Nevada fabrikasında büyük sorunlar yaşıyor. Daha önce basına yansıyan haberleri yatırımcılar toplantısında kabul eden Tesla CEO’su Elon Musk, üretim sorunlarınınpil yapma kabiliyetine çok güvenmelerinden kaynaklandığını söyledi.

“KENDİMİZDEN BİRAZ FAZLA EMİNDİK”
Tesla’nın dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladığı yatırımcılar toplantısında konuşan ve “İlginçtir ki, pil üretimi normalde bizim en güçlü olduğumuz alan olması gerekirdi.” diyen Elon Musk şöyle devam etti, “Kendimizden biraz fazla emindik; pil yapma kabiliyetimize güvenip çok rahat davrandık.”

 

ABD merkezli şirket, kitle pazarına yönelik ilk otomobili Model 3’ün pil üretim sürecinde birçok sorunla karşılaştı. HaberTürk’ün haberine göre Tesla, otomobilin üretimi için Nevada’da bulunan Gigafactory isimli fabrikasında bir pil üretim hattı kurmuştu. Ancak bu hattın çalışmasında problemler olması nedeniyle, Tesla mühendislerinin pil ünitelerini “elle yaptıkları” ortaya çıkmıştı.

https://birbak.net

Etiketler:,,, 281 views Okunma 11 Şub 2018

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!