Elmas ekranlı akıllı telefonlar geliyor
Akıllı telefonların ekranları büyüdükçe kırılma riski de artıyor. Ancak yakın bir gelecekte, elmas ekranlar ile bu tehlike tamamen ortadan kalkacak. Elmas ekranlı akıllı telefonların ekranları tamamen kırılmaz olacak ve ilk modeller gelecek sene satışa sunulacak.

Akhan Semiconductor isimli şirket, laboratuvar ortamında geliştirdiği Mirage Diamond Glass ile şu an akıllı telefonlarda kullanılan Gorilla Glass’tan çok daha dayanıklı olmayı vaat ediyor. Şirketin CEO’su Adam Khan, yeni elmas camın piyasada kullanılanlardan daha sert olacağını belirtti.

Mirage Diamond Glass, isminden de anlaşılacağı üzere dünyanın en dayanıklı maddesi olan elmastan üretiliyor. Bu süper sağlamlıktaki ürünün tek dezavantajı çok fazla parlaması olarak belirtiliyor. Şirket bu teknolojiyi kullanılabilir yapmadan önce bu sorunu çözmeye çalıştığını açıkladı. Şirket yetkilileri parlama sorunu için farklı bir firma ile çalışarak bir yıl içerisinde seri üretime hazır hale getireceklerini belirtiyor.

CİHAZ ÜRETİCİLER TARAFINDAN TEST EDİLİYOR

Mirage Diamond Glass, şu anda cihaz üreticileri tarafından test ediliyor. Ancak üreticilerin isimleri Adam Khan tarafından gizli tutuluyor. Khan, şirketin tek bir akıllı telefon ve ekran koruyucusu üreticisi ile başlayıp sonuç olarak pazarın diğer bölümlerine doğru genişleyerek her kategoriden bir üreticiyle çalışacağını söyledi.

Etiketler:,, 282 views Okunma 06 Şub 2018

Yazar Hakkında

Yorumlar


Sen de Yorumla!